вівторок, 21 лютого 2017 р.

"Дружба"


       Мета:  Допомогти учням розібратися у поняттях друг , товариш ,  “ приятель . Поговорити про дружбу. Виховувати бажання бути чуйними й уважними до своїх товаришів, бути самому справжнім другом.

Обладнання: Запис пісні справжній друг, плакат Карлсона, індивідуальний роздатковий матеріал.

                                                Хід заняття
I етап Організаційний момент
1.1 Привітання
        Тому, хто з тобою поруч посміхнись ( 2 рази )
        Незалежно від раси і від кольору очей
        Тому, хто з тобою поруч посміхнись.
                Тому, хто з тобою поруч руку дай ( 2 рази )
                Незалежно від раси і від кольору очей
                 Тому, хто з тобою поруч руку дай.
                             Того, хто з тобою поруч обніми ( 2 рази )
                             Незалежно від раси і від кольору очей
                             Того, хто з тобою  поруч обніми.
1.2 Мозковий штурм
-         Діти, давайте всі разом подумаємо над таким запитанням: яким потрібно бути, щоб мати друзів?
( Мікрофон – передаючи мікрофон діти по черзі висловлюють свою думку на рахунок даного запитання – кожен з них виокремлює по одній рисі характеру, що притаманна другові ).
                              добрим                                          чуйним
                              турботливим                                 чесним
                              відкритим                                      щирим
                              уважним                                         надійним
                               любязним                                     красивим…
Отже, перед нами постав портрет найкращого друга. А як, на вашу думку, хто з казкових чи мультиплікаційних героїв є прикладом справжнього друга(діти висловлюють власні припущення ).
                        На дошці з’являється зображення Карлсона із названими
                        якостями характеру навколо
-         Діти, як ви важаєте, що таке дружба? ( заслуховування відповідей дітей. На дошці зявляється визначення )
                        
Дружба – це коли люди хочуть бути разом, коли вони цікавлять одне одного, довіряють одне одному.
                                                   Енергізатор Іподром
     Енергізатор – це звичайною мовою фізкультхвилинки. Дані події відбуваються на іподромі – де ми можемо зустріти коней. На іподромі коні біжать – діти імітують біг коня. На шляху коня зустрічаються бар’єри – діти за допомогою рук імітують стрибок через бар’єр, а також бар’єр з  водою – діти повторюють попередні рухи, додаючи присід із закритим носом. Обов’язковими є трибуни – глядачі, почувши це слово діти піднімають руки вгору і машуть із сторони в сторону. Серед глядачів сидить мама – почувши слово мама, діти машуть однією рукою і промовляють Привіт, мамо! . І на фініші коней зустрічають кореспонденти – почувши слово фініш діти імітують готовність до фотографування.
                              Біжимо, біжимо, біжимо - бар’єр,
                              Біжимо, біжимо, бар’єр з водою
                               Біжимо, біжимо, біжимо – трибуна
                              Біжимо – мама, біжимо, біжимо
                               Біжимо – фініш….

                                   
II етап Основна частина
                 2.1 Ситуація “ Двоє друзів ”
- Як ви гадаєте, чому Франк  так відповів?
                  2.2 Ситуація Приятелі і ведмідь
- А як поступили б ви, потрапивши у подібну ситуацію?
- Чи були хлопці справжніми друзями?
Висновок: Дружбу можна створювати, зміцнювати, зруйнувати.
                     Дружба залежить від наших якостей і якостей наших друзів.
                     Справжня дружба –коли поважають права друга.
                   2.3 Енергізатор
      В ході жеребкування учні поділяються в групи по два. На двох учням дається маркер, тримаючись вдвох за один маркер і не домовляючись попередньо учні намагаються намалювати що – небудь.
Після учням пропонується підвести підсумок: чи легко було виконувати завдання? Чи вдалося відтворити задумане?
III етап Кооперативне навчання
( за допомогою різних геометричних фігур діти поділяються на чотири команди )
·        Складіть правила дружби. Один учень, представляє свою команду і отримані результати біля дошки
                Складання загальних правил  дружби:
ü Уникати сварок;
ü Допомагати один одному;
ü Бути доброзичливими;
ü Бути турботливими;
ü Не глузувати один з одного;
ü Вміти вибачати та поступатися…
         2.4  Мої враження від заняття
Діти, перед вами два дерева – чорне і червоне. На цих деревах давайте залишимо своє враження від побаченого і почутого: якщо заняття вам сподобалось, то свій листочок залиште на червоному дереві, якщо ж заняття не припало вам до душі, то свої враження ви залишаєте на чорному дереві.
      V етап Підсумок заняття
    Давайте завершимо наше заняття чудовою дитячою пісенькою про дружбу
                                           Справжній друг
               Дружба віддана не зламається,
               Не розклеється від дощу і хуг.
                Друг в біді не лишить,
                Щирим словом втішить –
                Отакий він незрадливий,
                Справжній друг!
                 Ми посваримось – і помиримось,
                 Нерозлийвода , - кажуть всі навкруг.
                  В день чи в ніч негожу
                  Друг мені поможе, -
                 Отакий він незрадливий, справжній друг!

                  Друг завжди мене прийде виручить,
                  Він не жде подяк і не жде послуг.
                  Буть комусь в пригоді
                  В будь – якій негоді –

                  Отакий він незрадливий, справжній друг!

Немає коментарів:

Дописати коментар