"Дружба"
Мета: Допомогти учням розібратися у поняттях “ друг ”, “ товариш ”, “ приятель ”. Поговорити про дружбу. Виховувати бажання бути чуйними й уважними до своїх товаришів, бути самому справжнім другом.
Обладнання: Запис пісні справжній друг, плакат Карлсона, індивідуальний роздатковий матеріал.
Хід заняття
I етап Організаційний момент
1.1 Привітання
Тому, хто з тобою поруч посміхнись ( 2 рази )
Незалежно від раси і від кольору очей
Тому, хто з тобою поруч посміхнись.
Тому, хто з тобою поруч руку дай ( 2 рази )
Незалежно від раси і від кольору очей
Тому, хто з тобою поруч руку дай.
Того, хто з тобою поруч обніми ( 2 рази )
Незалежно від раси і від кольору очей
Того, хто з тобою поруч обніми.
1.2“ Мозковий штурм ”
- Діти, давайте всі разом подумаємо над таким запитанням: яким потрібно бути, щоб мати друзів?
( “ Мікрофон ” – передаючи мікрофон діти по черзі висловлюють свою думку на рахунок даного запитання – кожен з них виокремлює по одній рисі характеру, що притаманна другові ).
добрим чуйним
турботливим чесним
відкритим щирим
уважним надійним
люб’язним красивим…
Отже, перед нами постав портрет найкращого друга. А як, на вашу думку, хто з казкових чи мультиплікаційних героїв є прикладом справжнього друга(діти висловлюють власні припущення ).
На дошці з’являється зображення Карлсона із названими
якостями характеру навколо
- Діти, як ви важаєте, що таке дружба? ( заслуховування відповідей дітей. На дошці з’являється визначення )
Дружба – це коли люди хочуть бути разом, коли вони цікавлять одне одного, довіряють одне одному.
Енергізатор “ Іподром ”
Енергізатор – це звичайною мовою фізкультхвилинки. Дані події відбуваються на іподромі – де ми можемо зустріти коней. На іподромі коні біжать – діти імітують біг коня. На шляху коня зустрічаються бар’єри – діти за допомогою рук імітують стрибок через бар’єр, а також бар’єр з водою – діти повторюють попередні рухи, додаючи присід із закритим носом. Обов’язковими єтрибуни – глядачі, почувши це слово діти піднімають руки вгору і машуть із сторони в сторону. Серед глядачів сидить мама – почувши слово мама, діти машуть однією рукою і промовляють “ Привіт, мамо! ”. І на фініші коней зустрічають кореспонденти – почувши слово фініш діти імітують готовність до фотографування.
Біжимо, біжимо, біжимо - бар’єр,
Біжимо, біжимо, бар’єр з водою
Біжимо, біжимо, біжимо – трибуна
Біжимо – мама, біжимо, біжимо
Біжимо – фініш….
II етап Основна частина
2.1 Ситуація “ Двоє друзів ”
- Як ви гадаєте, чому Франк так відповів?
2.2 Ситуація “ Приятелі і ведмідь ”
- А як поступили б ви, потрапивши у подібну ситуацію?
- Чи були хлопці справжніми друзями?
Висновок: Дружбу можна створювати, зміцнювати, зруйнувати.
Дружба залежить від наших якостей і якостей наших друзів.
Справжня дружба –коли поважають права друга.
2.3 Енергізатор
В ході жеребкування учні поділяються в групи по два. На двох учням дається маркер, тримаючись вдвох за один маркер і не домовляючись попередньо учні намагаються намалювати що – небудь.
Після учням пропонується підвести підсумок: чи легко було виконувати завдання? Чи вдалося відтворити задумане?
III етап Кооперативне навчання
( за допомогою різних геометричних фігур діти поділяються на чотири команди )
· Складіть правила дружби. Один учень, представляє свою команду і отримані результати біля дошки
Складання загальних правил дружби:
ü Уникати сварок;
ü Допомагати один одному;
ü Бути доброзичливими;
ü Бути турботливими;
ü Не глузувати один з одного;
ü Вміти вибачати та поступатися…
2.4 Мої враження від заняття
Діти, перед вами два дерева – чорне і червоне. На цих деревах давайте залишимо своє враження від побаченого і почутого: якщо заняття вам сподобалось, то свій листочок залиште на червоному дереві, якщо ж заняття не припало вам до душі, то свої враження ви залишаєте на чорному дереві.
V етап Підсумок заняття
Давайте завершимо наше заняття чудовою дитячою пісенькою про дружбу
Справжній друг
Дружба віддана не зламається,
Не розклеється від дощу і хуг.
Друг в біді не лишить,
Щирим словом втішить –
Отакий він незрадливий,
Справжній друг!
Ми посваримось – і помиримось,
“ Нерозлийвода ”, - кажуть всі навкруг.
В день чи в ніч негожу
Друг мені поможе, -
Отакий він незрадливий, справжній друг!
Друг завжди мене прийде виручить,
Він не жде подяк і не жде послуг.
Буть комусь в пригоді
В будь – якій негоді –
Отакий він незрадливий, справжній друг!
Бережи свої та шкільні речі (бесіда)
Хід бесіди
У нашій державі щорічно будувались і будуються нові заводи, фабрики, дитячі садки, школи, житла, стадіони. Це робиться для того, щоб краще жилося нашим українським людям. Всі багатства, які є в нашому розпорядженні, добуті і створені робочими руками. Сьогодні ми поговоримо про те, як треба ставитися до речей, якими ви користуєтеся.
Уважно огляньте кімнату і скажіть, що ви бачите в класі. (Діти називають шафу, дошку, стіл і т.д.). Всі ці речі називаються шкільним майном.
А тепер поміркуймо, як же слід ставитися до шкільного майна. (Не ламати, не псувати, не бруднити і т.д.). А якщо і буває таке, що учень знищив шкільне майно, як ви думаєте, його слід покарати, чи просто не звертати на це уваги? (Відповіді учнів). Звичайно; діти, знищити шкільне майно - це злочин, за нього потрібно покарати учня. Якщо учень і не поламав, а тільки щось написав, видряпав це теж погано - це перший крок до злочину. А чи знаєте ви, що таке злочин? (Відповіді учнів).
Злочин - це погані, шкідливі поступки хлопчиків, дівчаток і дорослих людей, які шкодять окремим людям і державі. За кожен злочин правопорушник несе покарання.
Тому сьогодні ми і поговоримо про збереження шкільного майна. Цими шкільними партами і взагалі шкільними речами користується не одне покоління учнів. Нині ви вчитесь у 1 кл., а наступного року в цю кімнату прийдуть інші школярі, які теж захочуть сидіти за гарними, чистими партами. Чи знаєте ви, звідки з´явилися стіл учителя, парта, дошка та інші речі? Відомий письменник С.Я.Маршак так розповідає про це у вірші «Звідки стіл прийшов?»:
...Ось зошит, книга.
Бачу - знов З
а стіл сідаєш ти.
А звідки стіл оцей прийшов,
Ти б міг розповісти?
До нього пильно придивись,
Він сам сосною був колись.
Він ріс - по стовбуру текла
Прозорчата смола.
Та ось розпечена пила
У стовбур глибоко ввійшла.
Зітхнув він - і упав...
У лісопильні край струмка
Він став дошками з кругляка,
А в столяра-працівника
Четвероногим став...
Спробуйте назвати тих людей, які вклали свою працю у виготовлення дерев´яних шкільних меблів. (Діти називають столяра, лісоруба, маляра). Правильно, це ті люди, але слід згадати не тільки тих спеціалістів, які безпосередньо виготовляють меблі, а й тих, які бережуть багатства природи, примножують їх: саджають і доглядають дерева, збирають насіння, знищують шкідників, охороняють ліс.
- А що треба робити, щоб якнайдовше зберегти парти, дошки, шафи?
(Не ламати, не розхитувати, не дряпати, не бруднити, не забивати в них цвяхів).
Підсумовуюча розповідь учителя
- Діти, які особисті речі у вас є?
Відгадайте загадку Грицька Бойка:
Дуже я потрібна всім
І дорослим, і малим.
Всіх я розуму учу,
А сама завжди мовчу. (Книжка)
Які книжки є у вас? Як потрібно ставитися до них?
І підручники теж слід берегти, тому що над ними працювали люди різних професій, а в кінці року учні передають свої підручники майбутнім першокласникам, тому вони повинні бути чистими, охайними. Вчитель демонструє охайні підручники, якими користувались учні, і пропонує запам´ятати правила поводження з книжкою:
1. Бережи книжку - свою, бібліотечну, чи позичену в товариша.
2. Мий руки перед читанням.
3. Не пиши на сторінках книжки, не загинай куточків.
4. Не слинь пальців, коли перегортаєш сторінки.
5. Загорни книжку у папір, чи надінь обгортку.
6. Зберігай книжку у шафі або на полиці.
7. Розірвану книжку підклей.
8. Не став у книжку олівець або ручку - для цього є закладки паперові.
Цих правил слід дотримуватися, бо, не дотримуючись їх, ви можете теж стати правопорушниками. А як ви ставитеся до олівців, ручок, зошитів?
Гра «Про що розповідає портфель?» Учні витягують із портфеля свої шкільні речі і від першої особи розповідають: «Я зошит з письма. Оля мене береже, я вже списаний, але чистий, не зім´ятий, куточки не загнуті. Оля любите чистоту. Мені у неї зручно, а з портфелі затишно. Я маю свою хатинку - це папка для зошитів».
(Учні розповідають і за книжку, за лінійку і т.д.). 4 Ми сьогодні багато говорили про шкільні речі. Ось послухайте вірш М.Пригари «Хто то?»
На носі чорнило,
На шапці чорнило,
Немов їх чорнильним дощем покропило.
На кожній долоні підписано: «Юра»
Скажіть, вам не стрівся такий замазура?
Біжить, підкидає він сумку з книжками.
А сумкою бився оце з хлопчаками.
Та тільки устиг замахнутись щосили
- Під ноги хлоп´ятам книжки полетіли,
Всіма сторінками сплеснули від ляку:
- Ой, хто угамує цього розбишаку?
У класі сидить він розвісивши вуха:
Того недочує, а те недослуха.
Учитель показує Волгу на карті,
А він вимальовує «Волгу» на парті.
Учитель диктує задачу про поїзд,
А наш замазура записує: «Поясі»
Та ще ображається потім:
«Дивіться! Чого за контрольну мені одиниця?»
- А в зошиті в нього мов курка блукала,
Ще й лапами кожну сторінку торкала.
І що там таке - не вчитаєш нічого.
Скажіть, ви не бачили хлопця такого?
Чи, може, когось, хто у вас на прикметі,
Ви зараз у цім упізнали портреті?
Коли він вам справді знайомий в лице
- Ми просимо нам розказати про це!
- Діти, про якого хлопчика розповідалось у цьому вірші? А чи заслуговує цей хлопчик на покарання? Так, його треба було б покарати, адже він нищив і книжки і сумку, і парту.
Значить, він є поганий учень, не любить він своїх речей, не береже книжок.
Запам´ятайте, діти, що завжди треба робити тільки добро, і пам´ятати гасло: «Бережи книгу - то твій друг!»
- Скажіть, а у нашому класі є такі учні, схожі на хлопчину із вірша? Від сьогодні вони стануть зовсім іншими.
Наприкінці бесіди виводиться моральне правило: «Кожний учень зобов´язаний бережливо ставитися до шкільного майна, особистих і чужих речей». Порушення цього правила - це перший крок до злочину, за що треба вміти відповідати. Використати вірш О.Вишні «Любіть книгу».
ГРА «РОЗУМНИКИ»
ІІІ ТУРИ
1. 12 учасників
Записати відгадки до загадок.
На кожну відгадку 1 хвилина
Перевірити і порахувати кількість правильних відповідей
2. 6 учасників
Кожен вибирає 1 тему, по якій отримує 6 питань.
На відповіді відводиться 1 хвилина. Не знаючи відповіді на дане питання, учасник має право просити наступне .Порядок відповідей учасників – за жеребкуванням
3. 3 учасники
Кожен отримує по 6 питань з різних областей знань. На кожне питання дається пів хвилини на роздуми.
Відповіді учасників за жеребкування.
З А Г А Д К И
1. Сорок п’ять і сорок п’ять – скільки буде?
2. Що треба для обіду ? (ложку)
3. Без чого не можна викопати колодязь ? (без дна)
4. Що за трава . що й сліпий зна? (кропива)
5. Яким гребінцем не можна розчесатись?
(півняним)
6. В чому не можна провертіти дірку? (у воді)
7. Скільки картоплин у горщик влізе ? (жодної)
8. З якої миски не можна наїстись? ( з порожньої)
9. Не звір, не птиця , а ніс як спиця.
10. Не коваль , а з кліщами.
11. На стелі в кутку висить сито, але не руками звито.
12. Хвіст гачком , а ніс п’ятачком.
ІІ ТУР
МАТЕМАТИКА
1. Яке найменше натуральне число?
2. Як називають планку для вимірювання і накреслення геометричних фігур?
3. Як називається наука , що вивчає цифри, числа , задачі?
4. Скільки см в 1 м ?
5. Скільки см в 1 дм?
6. В чому вимірюється шлях на спідометрі машини?
7. Як називається фігура , що має 3 кути?
8. Як називається фігура, що має 4 рівні сторони?
9. Як називається фігура, що складається з ламаних відрізків?
10. О котрій годині починаються заняття в школі?
11. Яке двоцифрове число найменше?
12. Яке двоцифрове число найбільше?
13. Як називаються числа, що стоять по сусідству?
14. Що треба зробити, щоб отримати суму чисел?
15. Що треба зробити, щоб отримати різницю чисел?
16. Як називається число, від якого віднімаємо?
17. Як ще називають знак рівності?
18. В яких одиницях можна виміряти вагу цукерок?
УКРАЇНСЬКА МОВА
1. Скільки букв в українському алфавіті?
2. Скільки головних звуків?
3. З чого складається наша мова?
4. Яка найменша мовна одиниця?
5. Як можна назвати кілька речень, зв’язаних між собою за змістом?
6. Як називається склад, на який не падає наголос?
7. За чим визначають кількість складів у слові?
8. Як називаються всі букви, поставлені в певному порядку?
9. Як називається книжка , з якої всі починають вчити букви?
10. Як називають одним слвоом багато дикорослих дерев?
11. Як одним словом можна назвати зайця, вовка, лисицю?
12. Як одним словом можна назвати дерева, кущі?
ЛІТЕРАТУРА
1. Як називають людину, що пише вірші?
2. Як називають людину, що пише оповідання , повісті, романи?
3. Як називають твір написаний римою?
4. Який письменник написав «Книг джунглів» («Мауглі»)?
5. Хто написав казку «Дюймовочка»?
6. Як називають казки, складені народом?
7. Хто написав казку «Білосніжка та семеро гномів?»
8. Як називають твори, що мають початок
«Жив, був ..?»
9. Кому була кумою Лисичка?
10. Як звали дерев’яного хлопчика , що ловив рибку?
11. Кого покликала в гості Лисичка?
12. Як звали кота, що просив мишей жити дружно?
13. Як звали мишку, що була хитрішою за кота Тома?
14. Як звали почтальойона із Простоквашино?
15. В якій казці дівчинку звали Червона Шапочка?
ДЕРЖАВНІСТЬ
1. В якій державі ти живеш?
2. Яке місто є столицею України?
3. Яка найбільша річка України?
4. Які моря омивають береги України?
5. Що є символом держави?
6. Які рослини-символи України ти знаєш?
7. Як називається збірник законів України?
8. На чому подають хліб-сіль, зустрічаючи гостей?
9. Як називається календар свят, свторений народом?
10. В якому місяці відзначаємо день Незалежності?
11. Як ще називається парламент України?
12. Як називають пісню , що починається словами «Ще не вмерла України...»?
13. Хто є президентом України?
14. Як звали царя, що завіз до нас з Європи картоплю?
15. В якому українському місті знаходиться Києво-Печерська лавра?
ПРИРОДОЗНАВСТВО
1. Як називається наша планета?
2. Як називають небесне світило, що дає нам тепло і світло?
3. Як називають все те, що росте, живиться, дихає, розмножується , відмирає?
4. На які види поділяється жива природа?
5. До якого виду природи належать дерева?
6. Що є спільним для всіх рослин?
7. Яка найменша пташка на Землі?
8. Яка найбільша тварина на Землі?
9. Як називають одним словом 12 місяців?
10. Які місяці походять від назв рослин?
11. Як називають 4 день тижня?
12. Скільки є пір року?
13. Що приходить після зими?
14. Як називають дерева, в яких замість листочків – хвоя?
15. Яке найбільше дерево на Землі?
16. Як називають тварин, що їх розводять люди?
17. Як називаються рослини, які ніхто не садить?
18. Який найбільший птах на Землі?
19. Де ростуть кавуни?
20. Яка найбільша ягода?
МУЗИКА
1.Як ще по- іншому називають стоматолога?
2. У якому місті живе Папа Римський?
3.Що у рослин утворюється на місці квітки?
4. Хто за біблійною легендою створив небо і землю?
5. Як називається вид спорту , в якому спортсмени на рингу змагаються в рукавицях?
6. Кому з поетів належжіть рядки:
«Кру, кру, кру
В чужині умру.
Поки море перелечу,
Крилоньки зітру...»
1. Яка літера приєдналася до українського алфавіту найпізніше?
2. Столицею якої європейської держави є Варшава?
3. Що ще , крім тепла і світла , потрібно для росту рослин?
4. Як називається гора, на якій Бог повідав Мойсеєві свої заповіді?
5. В якому виді спорту на поле виходять 22 гравці з одним м’ячем?
6. Хто є автором «Заповіту»?
1. Як звуть людей, які пасуть овець?
2. Який материк на Землі є найбільшим?
3. В чому дозрівають плоди гороху?
4. Як звали старшого сина Адама і Єви?
5. Як називають коньки на колесах?
6. Під яким псевдонімом друкувала свої вірші Лариса Петрівна Косач?
ГРА ДЛЯ ЕРУДИТІВ
«СКАРБИ МОВИ»
Передмова
Скажіть будь ласка за допомогою чого найчастіше спілкуються між собою люди? (слів)
А з чого складаються слова ? (звуків)
Що ж на письмі позначають звуки? (букви)
Що можна скласти із слів? (речення)
А з речень ? (оповідання , казки, вірші)
Де все це написано? ( у книжках)
А щоб правильно написати слова , куди треба найчастіше заглядати? До товариша в зошит? ( в словник)
Отже, звуки , букви. Речення . книжки , словники – це скарби нашої мови.
І ці скарби зачарував чарівник.
1. Умови гри
Всі скарби у скринці , яка закрита на 3 ключі (кожен від одного до трьох), що знаходяться у чарівника.
Щоб взяти 1 ключ , треба правильно відповісти на питання першого туру. Другий ключ – другого туру. Третій - третього. В третьому турі тільки одне питання і підказки. За кожну підказку чарівник забирає один скарб.
На роздуми 1 хв.
Пояснення до гри
В скринці
букви м о л о д е ц ь
слова вітаю , з перемогою
цедолом
словник , книжка
За підказки чарівник забирає словник , книжку
А з букв і слів переможець складає слово і речення.
2. Гра «Скарби мови»
Девіз: «Сім раз подумай , раз відповіж»
ТЕМА: овочі і фрукти
І ТУР
Відгадай за ознаками овоч
1.Зелений, довгий , солений, водянистий, не кислий і не солодкий, їстивний (огірок)
2.Круглий, червоний, маринований , кислий, смачний (помідор)
3.Жовтий , довгий, смачний , зернистий, варений, печений, туго обгорнутий зеленим листям (кукурядзяний качан)
4. Кругла, білоголова, смачна, квашена, семикожушкова (капуста)
5.Червоний , варений, печний, тушений, гичковий (буряк)
6. Синьоока, печена, жарена, варена, розсипчата, смачна (картопля)
7. Великий , круглий, жовтий , квашевий, насінний (гарбуз)
Відгадай за ознаками фрукти і ягоди
1. Невеличка , біла, фіолетова, бордова, солодко-кисла, кісточкова (слива)
2. Червоні , дрібненькі, смачненькі, кислі , красиві, краплино-под (порічки)
3. Жовта, кругло-видовжена, солодка, смачна, соковита, компотна (груша)
4.Кругле , червонобоке, смачне, соковите, консервоане, мариноване, повидло (яблуко)
5. Зеленувано- білий, фіолетовий, круглий солодкий, смачний, маленько-кісточковий, гроноподібний (виноград)
6.Жовта, терка, яблукоподібна, консервована, компотна (айва)
7. Круглий, кісточковий, жовто-червонобокий, соковитий , плюшевопокритий (персик)
ІІ ТУР
1. В якому овочі найбільше цукру? (часнику)
2. Де росте овоч, з якого виготовляють цукор ( в землі , чи на дереві) ? ( в землі)
3. В яких овочах більше крохмалу? (картоплі , кукурудзі)
4. Що їстивне у петрушки ? (корінь і листки)
5. Як правильно сказати про капусту колібра чи кольрабі? (кольрабі)
6. Де росте квасоля на дереві чи в землі? (в’ється по тичці)
7. Який головний складник салату «олів’є»? (горошок)
8. Який головний складник вінігрету? (буряк)
9. Чи є в ананасі кісточки? (ні)
10. Чи солодкий авокадо? (ні)
11. Де ростуть кокосові горіхи? (на пальмі)
12. Як називається сушений виноград (ізюм)
13. Як називаються сушені абрикоси? (курага)
14. Де ростуть кавуни? (на баштані)
Додаткове запитання
Що впало Ньютону на голову (яблуко чи груша) ?
ІІІ ТУР
Який овоч у Росії , в минулому столітті називали «чортовим яблуком»? (картоплю)
Підказки: 1.Ширкоо застосовують у харчовій промисловості.
1. Виробляють крохмал
2. Без нього не обходиться денне меню кожної української сім’ї?
3. Найбільше площі він займає в Білорусії і Західній Україні.
"Вивчи правила і знай, та завжди їх пам'ятай"
16 листопада пройшла відкрита година спілкування з учнями ГПД на тему: "Вивчи правила і знай, та завжди їх пам'ятай!"
Метою заходу було ознайомити, пригадати правила дорожнього руху, засвоїти і зміцнити свої знання які набули на уроках, розширити їх кругозір, розвивати увагу , пам'ять, мислення.
Виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.Виховувати повагу до оточуючих, бути ввічливим.
Вивчи правила і знай і завжди їх пам'ятай
Мета: навчальна: поглибити знання учнів про правила дорожнього руху, повторити основні правила пішоходів та автомобілістів.
Розвивальна : сприяти розвитку мислення, мовлення, пам'яті, творчості , навички поведінки на дорозі. Виховна : виховувати повагу до оточуючих, увагу , ввічливість, дбайливе ставлення до свого здоров'я і життя.
Вихователь. Дорогі діти ! Сьогодні ми прийшли на веселе свято за правилами дорожнього руху. Чому веселе? А тому , що підемо ми з вами в гості до Казки, де зустрінемося із Дідусем Правила Руху, Казкою, Дорожніми знаками, Бабою Ягою,і славнозвісним Сфітлофором.
Бібліотекар. Ми живемо в суспільстві людському,
Так багато є правил у ньому
Знати правила ці треба, друже,
Та й виконувать добре їх дуже.
Правило - це вимога єдина,
Ну , а ти у суспільстві - людина!
А тепер тобі стане все ясно.
Всі вимоги виконувать вчасно.
Хай засвоїть твоя голова
В нашій мові чарівні слова
І знання запасай на майбутнє -
Для людини це сила могутня.
Вихователь. А здоровим щоб буть силі й духу,
Треба знати щей правила руху.
Хоч питання це дуже складне,
Але знай , що життя в нас одне.
Неповторне : як втратиш - не буде!
Будуть інші сміятися люди,
Будути інші співати пісні,
Зорі будуть стрічать росяні.
А щоб цього не сталось ніколи,
Ми підемо до нашої школи.
Набирайся і сили, і духу
Йдемо в гості до Правила Руху!
Казка. Ой! Я бачу як вас тут багато,
Що це - збори дитячі, чи свято?
Діти. Свято! Свято!
Казка.
Метою заходу було ознайомити, пригадати правила дорожнього руху, засвоїти і зміцнити свої знання які набули на уроках, розширити їх кругозір, розвивати увагу , пам'ять, мислення.
Виховувати почуття відповідальності за свої вчинки.Виховувати повагу до оточуючих, бути ввічливим.
Вихователь. Дорогі діти ! Сьогодні ми прийшли на веселе свято за правилами дорожнього руху. Чому веселе? А тому , що підемо ми з вами в гості до Казки, де зустрінемося із Дідусем Правила Руху, Казкою, Дорожніми знаками, Бабою Ягою,і славнозвісним Сфітлофором.
Бібліотекар. Ми живемо в суспільстві людському,
Так багато є правил у ньому
Знати правила ці треба, друже,
Та й виконувать добре їх дуже.
Правило - це вимога єдина,
Ну , а ти у суспільстві - людина!
А тепер тобі стане все ясно.
Всі вимоги виконувать вчасно.
Хай засвоїть твоя голова
В нашій мові чарівні слова
І знання запасай на майбутнє -
Для людини це сила могутня.
Вихователь. А здоровим щоб буть силі й духу,
Треба знати щей правила руху.
Хоч питання це дуже складне,
Але знай , що життя в нас одне.
Неповторне : як втратиш - не буде!
Будуть інші сміятися люди,
Будути інші співати пісні,
Зорі будуть стрічать росяні.
А щоб цього не сталось ніколи,
Ми підемо до нашої школи.
Набирайся і сили, і духу
Йдемо в гості до Правила Руху!
Казка. Ой! Я бачу як вас тут багато,
Що це - збори дитячі, чи свято?
Діти. Свято! Свято!
Казка.
Що
ж, я рада усіх запросити,
Тільки
прошу тихенько сидіти.
Бо
наш Правила руху за мить
Всіх
жене, хто не вміє сидіть.
Сам він дуже старенький, малята,
Та й роботи у нього багато.
Скільки ж є тих доріг в Україні,
А
вимог до всіх них єдині.
Знаки
треба розставити вчасно,
1 розмітку накреслити
ясно.
Світлофори
усі засвітити,
А у горах тунелі пробити.
Все встигає дідусь, безперечно,
Щоб
було на дорогах безпечно.
Є
у нього ще, любі мої,
Друзі
вірні — це служба ДАІ.
Що б робив він без них, я не знаю,
Мабуть, дуже втомився б, гадаю.
(На сцену вибігає Баба
Яга, звертається до присутніх у залі.)
Баба
Яга.
Тільки
я от у кривді на нього,
Все розмітив, а що мені з того?
Все позначив, мені який толк ?
Я
із лісу тепер ні на крок!
Нову ступу недавно купила,
Стільки грошей за неї вгатила,
А у місто — не можу летіти,
Що
ж, до смерті з зайцями сидіти?
Ані знака мені, ні доріжки,
Може,
скажете, рухатись пішки?
А
колись же було, як згадаю...
Де
захочу, то там і літаю.
А
тепер полетіти хотіла,
Чуть
ракета бабусю не збила!
Так
я, бідна, уся й задрижала,
А куди б я подітися мала?
А
ракета мітлу перебила,
Опустилися
в баби вітрила.
Вже
й не знаю, що далі робити,
Мушу низько над лісом летіти.
Та й лише в темну ніч, у негоду,
Де нема ні доріг, ні народу.
Казка.
Мабуть,
в тебе, бабуся, мітла
Дуже-дуже
старенька була?
Баба
Яга.
Не
минуло й чотириста їй,
Як її змайстрував сам Кощій!
Казка.
Повертайся, бабуся,
додому,
Ми зарадимо лиху
такому.
Щоб твої не томилися
ніжки,
Намалюєм для ступи доріжки.
І поставимо знаки
чудові,
Чарівні і веселі, й казкові.
Баба Яга.
Що ж, я дякую вам за
турботу,
То ж продовжуйте вашу роботу.
Ну, а я повернуся
додому,
У веселу хатину знайому,
До зайців і до духів лісних,
Затужила я зовсім без
них.
(Баба Яга прощається з
дітьми
і Йде
зі сцени. Казка оголошує перше завдання дітям і вивішує його на
видному місці.)
Казка. Діти, подумайте, будь ласка, якою ви уявляєте розмітку
доріжки для Баби Яги?
Це перше завдання.
А друге завдання — яким має бути
знак?
А зараз ми підемо з вами
Незнаними іще стежками.
Тож наберіться, діти, духу,
Бо йдемо ми до Правил Руху.'
(Звертається до Дідуся Правила Руху.)
Дідусю, двері прочиняй,
Чи виглянь у віконце.
А хто до нас прийшов, вгадай!
(Виходить дідусь у накидці, на якій наклеєні дорожні
знаки.)
Дідусь.
Це діточки, як сонце!
Для них я все зробить готовий,
Та й день сьогодні теж чудовий.
Всі правила уже готові,
Старих багато, є і нові.
Я для безпеки їх мудрую,
А діток проекзаменую!
Що, згода ? Відповідь давайте!
Загадки діда розгадайте!
Хто знає — руку підніміть,
Ну, а невпевнені — мовчіть!
Як відповіді в вас готові —
П'ятірки видам вам
чудові. (Показує великі п'ятірки.)
Як ні, тоді не дам, трудіться,
На п 'ять гарнесенько учіться!
А потім буде вікторина —
Усе повинна знать людина!
(Дідусь
Правила Руху загадує дітям загадки, потім — вікторина).
ЗАГАДКИ ДІДУСЯ ПРАВИЛА РУХУ
Стоїть вартовий на посту трудовім,
Пильнує порядок у місті моїм.
Є паличка у нього в руці чарівна —За мить всі машини
зупинить вона. (Постовий із
жезлом• Маленькі хатинки по місту
біжать,
Хлоп'ята й дівчата в хатинках сидять. (Автобуси, тролейбуси)
• Що то є за острівці,
Лиш
на суші, не в воді? (Острівці безпеки)
• Йде з села і до села,
Та не робить і кроку вона. (Дорога)
• Через
воду переводить,
А сам з місця не сходить. (Міст)
Один з трубою тягне всіх за собою. (Потяг)
•
Всім
перехожим я моргаю, Щоб пильно глянули на мене,
•
Очей
же я аж троє маю:
Червоне, жовте і зелене. (Світлофор)
• Як
натиснеш на педалі,
Він помчить в далекі далі. (Велосипед)
• Який чудовий гарний дім,
І вікна світяться у нім.
Взуття гумове носить він,
А головне — він п'є бензин. (Автомобіль)
• Дика тварина лягла на дорозі,
Спинити машини вона тепер в змозі. (Зебра)
• Хто стоїть на мостовій
І лиш руку занесе —
Всі навколо знають: «Стій!». Підкоряє собі він
все. (Регулювальник)
• Під землею,подивіться,
Незвичайна залізниця.
Сновигають поїзди:
Цей сюди, а той — туди. (Метро)
• Підморгне
зеленим оком — ми йдемо,
А
моргне червоним оком — стоїмо. (Світлофор)
• Ось така загадка вам:
Він любить все робити сам —
Сам він скидає свій вантаж
І сам рушає у гараж. (Самоскид)
• Чотири брати разом всі біжать,
Та один одного не можуть наздогнати. (Колеса)
Дідусь. Молодці
діти! З цим завданням ви впорались. А зараз я поставимо перед вами запитання,
на які ви повинні чітко й правильно
відповісти
1.Як позначаються
пішохідні переходи?
(Знаком і розміткою типу «зебра».)
2. Як рухатись тротуаром?
(Дотримуватися
правого боку.)
3. Де на проїзній частині можна перечекати
потік машин?
(На «острівці безпеки».)
4. Як обходити автобус, тролейбус,автомобіль?(Ззаду.)
5.Як обходити трамвай?
(Спереду.)
6.У заміській зоні, де немає тротуару, як
рухатися пішоходу?
(Назустріч руху транспорту).
7.Що допомагає
регулювальнику керувати дорожнім рухом.)
(Жезл регулювальника,
який вночі підсвічується.)
8.Як треба поводитись в транспорті?
(Не
можна бігати, висовуватись з вікон, галасувати,
голосно розмовляти, штовхатися. Треба поступатися місцем пасажирам з дітьми,
інвалідам, хворим, стареньким.)
9.З якого віку дозволено їздити на велосипедах
вулицями?
(З
чотирнадцяти років.)
10. Де можна переходити дорогу?
(Пішоходними
переходами, на перехрестях.)
(Дідусь
Правила руху за правильну відповідь роздає дітям великі п'ятірки.)
Дідусь. Молодці, діти! Ви правила знаєте чудово. А тепер я
хочу у вас запитати, кого не вистачає на нашому святі?
Він
красивий, кольоровий,
Має
зір такий чудовий.
Перехрестя
регулює,
Ще й права свої диктує.
Хто це, діти?
Діти. Світлофор!
Дідусь.
Любий наш, Світлофоре Івановичу, заходь до
нас на свято!
Світлофор.
Підморгну червоним
оком — Стій!
Не рухайся, чекай!
Не послухаєш —
жорстоко ;'
Ти заплатиш, так і знай.
Жовтим гляну — ти постій.
Жовтий колір теж не
твій.
Приготуйся, будь уважний,
Навіть, якщо ти відважний.
А зеленим засвітився
— Це для тебе він
горить.
Перехід тобі відкрився
—
Можна йти і не спішить.
Вихователь:
На канікулах ви любите
подорожувати . їздити гості до бабусі і дідуся. Тож потрібно добре знати
правила дорожнього руху, щоб з вами нічого не трапилося. То ж давай те зараз
перевіримо як ви знаєте ці правила.
1. Як переходити вулицю, якщо перехрестя
регульоване? На зелене світло світлофора.)
А коли загорівся жовтий вогник? (треба бути уважним,
приготуватись, але йти не можна.)
3. Чому не можна гратися поблизу дороги чи на
дорозі?
(Це небезпечно для
життя.)
4. Чому не можна перебігати дорогу перед
транспортом, що рухається?
(Можна
потрапити під машину, особливо коли мокра або слизька дорога, оскільки водій не
зможе швидко загальмувати.)
5.Що таке гальмівна швидкість?
(Це шлях, який
проходить автомобіль з моменту
гальмування до повної зупинки.)
Вихователь: Молодці, діти! Я бачу, що правила ви знаєте, а тепер давайте відвідаємо країну Дорожніх
Знаків — 1.33, 1.32, 1.34, 1.39. їх виводить хлопчик у формі міліціонера.)
Як
небезпека десь чекає,
Чи
діти висиплять, як мак,
Дорога
круто повертає —
Є
попереджувальний знак.
Він
всіх завжди попереджає —
І
пішоходів, й водіїв,
Уважним
бути вимагає,
Щоб
лиха хтось не натворив.
дітям теж потрібно знати,
Які
це знаки, як це звуть.
Щоб у біду не потрапляти,
Коли
лежить до школи путь.
Знак
1.32.
Водій гальмує тут уважно,
Ну, а за ним його сусід.
А люди йдуть собі поважно,
Бо пішохідний перехід!
Знак 1.33. Ще більш уважним треба
бути,
Як край дороги школа є.
Бо
діти можуть і забути
Що цілий ряд машин снує.
Знак
1.34. А тут хлопчина може мчати,
"
Можливо, зразу не збагне.
Тут
треба теж пригальмувати,
І лихо хлопчика мине.
Знак 1.39.
А
ось і інша небезпека —
Хто
знає, що в собі таїть?
Обвал
дороги недалеко?
Чи впало дерево й
лежить?
Усе, звичайно, може
бути1
Аварія чи кавардак.
Не
можна і на мить забути
Цей попереджувальний знак.
Бібліотекар.
В
житті тобі все буде ясно,
Пройдеш
сміливо скрізь завжди,
Якщо
ти вивчиш знаки вчасно,
Тоді
не трапиться біди.
(Хлопчик бере знаки за руки і виводить їх зі сцени під музику,
потім повертається назад.)
Хлопчик.
Круглі
знаки, наче очі,
У
червонім обідку.
Видно
вдень і серед ночі
Через
строгість ось таку.
Що
вони забороняють,
Те
й позначено на них.
Серединку
білу мають
І
стосуються усіх.
А
один — увесь червоний,
Прямокутник
білий лиш.
Знак
цей дуже заборонний —
Ти
в їхати туди облиш!
Знаки
ці усім відомі:
Пішоходам,
водіям.
Діти,
з ними ви знайомі?
Відповідь
давайте нам!
І
нехай для перевірки
Знаки
в зал до нас зайдуть.
Ну,
а діти на п 'ятірки
Зразу відповідь
дадуть.
(До зали заходять діти
із
заборонними
знаками: 3.1, 3.6, 3.8, 3.9, 3.21. Хлопчик запитує в дітей значення знаків.)
3.1— Рух заборонено.3.6 — Рух
мотоциклів заборонено.
3.8— Рух на велосипедах заборонено.
3.9— Рух пішоходів заборонено.
3.21 — В'їзд заборонено.
Знак 3.1 (робить крок вперед).
Всякий рух забороняю,
І відразу в толк візьміть.
Всіх про це повідомляю —
і будь ласка, не
шуміть.
Знак
3.8.
Хоч малий — спинити в змозі!
Зрозумійте, діти, суть:
Якщо я вже на дорозі —
Мотоцикли
не пройдуть.
Знак 3.8.
Недалеко і до лиха,
Ця дорога смерть несе.
На велосипеді їхать
Заборонено! І все!
Якщо ж вік вам дозволяє,
Чотирнадцять повних є,
їхать він забороняє,
Бо для вас доріжки є!
А під знак оцей на трасу '
їхать вам уже ніяк!
Не забудьте мене часом —
Я
вам заборонний знак.
Знак 3.9.
Я кричу, я заявляю
Всім, хто хоче довго жить:
Строго я забороняю
Пішоходам
тут ходить!
Знак 3.21.
Знак оцей — пересторога,
Дуже добре треба знать.
Тут кінчається дорога —
Заборонено в ‘їжджать!
Вихователь:Кожен хай запам 'ятає —
Знаків значно більше є,
Кожен щось забороняє,
И має значення своє.
(Знаки беруться за руки і залишають сцену.)
Бібліотекар. А
зараз перевіримо, як ви запам'ятали заборонні знаки.
(Сценка: з-за
лаштунків — з правого боку — виходить Знак 3.8, аз лівого — два хлопчики тихенько їдуть на дитячих велосипедах і
розмовляють між собою.)
Ігор.
Ой,
Петрику, поглянь на знак!
Він
їхать нам забороняє.
Велосипедів аж ніяк
На ту дорогу не
пускає.
_ Петрик.
Подумаєш, який там знак!
Не
треба так на них зважати!
Ігор.
Ні, Петрику, не можна так.
Ці знаки треба поважати.
І щоб не трапилось біди,
Ми
не поїдемо під нього.
Петрик.
Ну, а тепер скажи куди?
На іншу їдемо дорогу?
Ігор.
Давай
поїдемо туди,
Де нам кататися є
змога,
І там не трапиться біди,
Бо спеціальна є дорога. (Розвертаються і їдуть по сцені).
Вчитель:Ну, що й
казати, молодці!
Хоч правда, Петрик
гоноровий
Та все ж слухняні хлопці ці,
А Ігор — взагалі
чудовий! (Знак залишає сцену, а хлопчики продовжують їздити по сцені. Назустріч
їм виходить наказовий знак 4.12.)
Ігор.
Глянь-но, Петрику, на
знак.'
З ним знайомий здавна.
Тут кататись нам ось
так,
Тут доріжка славна!
То ж давай, щодуху мчи,
Тут кататись можна.
Ну, а знаки — підучи!
Буде менш тривожно.
Станція
«Де можна гратися, а де — ні»
Вихователь: А зараз
підведемо підсумки нашої виховної години та
Перевірмо
як ви запамм’ятали правила дорожнього руху.
Приготуйтеся
і будьте уважними.
—Дружно всі скажіть мені:
На
дорозі можна гратись? (Ні)
—Лине музика й пісні.
При дорозі гратись можна? (Ні!)
—Б'є в ворота м'яч хлопчак.
На подвір'ї гратись можна? (Так!)
—Можна на дорозі, ви скажіть мені,
Мчати на велосипеді? (Ні!)
—Як тобі вже чотирнадцять й ти мастак,
По дорозі можна їхати вже? (Так!)
—А щоб ви ніколи не були сумні,
Правила порушувати можна? (Ні)
Бібліотекар: Руху
правила єдині
Знати добре всі повинні:
І
дівчата, і хлоп'ята,
І зайці, і тигренята,
А також дорослі люди
— Ось тоді порядок буде.
(Дотримуватися правого боку.)
(Спереду.)
(Не можна бігати, висовуватись з вікон, галасувати, голосно розмовляти, штовхатися. Треба поступатися місцем пасажирам з дітьми, інвалідам, хворим, стареньким.)
(Пішоходними переходами, на перехрестях.)
"Незабудки пам'яті"
25 листопада, у школі відбулася акція "Незабудка пам'яті", в знак пам'яті жертв голодомору та політичних репресій. На панно-карті України, діти групи продовженого дня прикріпили символічну квітку - незабудку. Квіти діти виготовили власноруч на заняттях ГПД.
Метою акції було ознайомити учнів початкових класів із жахливими роками голодомору в Україні. Викликати в учнів співчуття до долі людей, які жили в ті тяжкі часи. Виховувати прагнення зберігати в пам'яті історію рідного народу.
Метою акції було ознайомити учнів початкових класів із жахливими роками голодомору в Україні. Викликати в учнів співчуття до долі людей, які жили в ті тяжкі часи. Виховувати прагнення зберігати в пам'яті історію рідного народу.
"Новорічна композиція"
Допопожи українським воїнам
29 грудня 2016 року у школі проходила акція "Допоможи українському солдату". У приміщенні шкільної їдальні учні і педагоги школи взяли участь у цій акції. Власноруч виготовлені вареники було передано на схід України воїнам АТО.
Екологічна стежина
З 24 жовтня по 4 листопада 2016 р. у школі тривав екологічний конкурс-виставка "Життя без сміття". Мета конкурса: привернути увагу дітей до актуальної проблеми сучасності - засміченості та знайдення шляхів його подолання.
У стилі "Хенд мейд" учні ГПД з пластикового посуду власноруч з допомогою і під керівництвом вихователя групи створювали іграшки, декоративні квіти.Так діти групи продовженого дня взяли участь у номінації "Друге життя вторинної сировини".
"Чарівний килимок"
У стилі "Хенд мейд" учні ГПД з пластикового посуду власноруч з допомогою і під керівництвом вихователя групи створювали іграшки, декоративні квіти.Так діти групи продовженого дня взяли участь у номінації "Друге життя вторинної сировини".
"Чарівний килимок"
"Світ чарівної краси".
Свято здоров'я
4 клас
Мета: поглибити поняття про те, що для людини
головне − це здоров'я.
Розширити знання дітей про особисту
гігієну, виникнення різних хвороб.
Розвивати вміння берегти здоров'я,
слідкувати за собою, дотримуватися
правил. Виховувати життєву потребу
бути завжди здоровим і гарним.
Обладнання.
Святково прикрашений зал,
костюми лікаря Айболита, Мийдодира, вітамінів, овочів, мікробів, Грипу та
Ангіни, кошик з овочами, музичний супровід «Мелодія козацького маршу»
Зустріч гостей
Діти одягнені в
костюми лікаря Айболита, Мийдодира, овочів, вітамінів зустрічають гостей.
Усі учні Доброго ранку всім тим, хто прийшли.
Бажаємо вам, щоб здоров'я
знайшли,
В гостях побували, поради
пізнали,
В житті їх виконувать не
забували.
Учні вітають
гостей віршами, дарують емблеми та подарунки.
1. Дотримуйся режиму
дня,
Живи по розпорядку:
Вмивайся, снідай і роби
Ранкову ти зарядку.
2. Обідати не
забувай,
І
трохи відпочити,
А вже тоді поквапсь скоріш:
Все встигнеш ти зробити.
3. Умиватись
треба зранку
Добре, добре милом,
Зуби чистити завжди,
Щоб ставали білі.
4. Не забудь
перед обідом
Руки добре мити,
Ну, а ввечері ще й ноги,
Як у бруді жити?
5. Розчешися
гребінцем,
Що тобі купили.
Фрукти, овочі не їж,
Доки не помили.
6. Щоб здоровим
будь завжди,
Знай бо ти, людино:
Що продукти вибирай
Повні вітамінів.
7. Більше зелені
весь час
Кидай до салатів,
Моркви, яблук, буряків,
Їж завжди багато.
8. Пий, людино,
молоко,
Смачний чай з шипшини,
Їж ти рибу, масло, хліб,
Вироби з свинини.
9. Продукти різні
споживай,
Здоров'я добре й гарне май.
Виховний захід відбувається в актовому
залі школи. Приміщення прикрашене штучною зеленню. На стінах прилаштовано
плакат із назвою виховного заходу та плакати, які відповідають темі, малюнки на
тему «Фрукти і овочі – наші друзі», «Бережи здоров'я змолоду»
Звучить весела
музика
Усі Здоров'я – то найбільший скарб,
Відомо всім на світі,
А як його нам зберегти,
Повинні знать всі діти.
Ведучий. Дорогі гості, любі друзі! Сьогодні, в цьому
залі, ми зібралися на свято.
1-й уч. Так,
сьогодні тут зібралися усі, хто хоче бути здоровим!
2-й уч. Сильним!
3-й уч. Веселим!
1-й уч. Ті, хто
знає, що здоров'я за гроші не купити.
2-й уч. І дбати
про нього треба, починаючи з дитинства.
3-й уч. А ти пам'ятаєш (ім'я), чому тебе вчили?
1-й уч. Звісно, пам'ятаю!
4-й уч. А я не
пам'ятаю!
5-й уч. Ну, нічого. Зараз ми всі разом пригадаємо.
Шановні гості, підбирайте слова у риму!
1-й уч. Щоб було усе в порядку,
Вранці робимо …( зарядку).
2-й уч. Свою ти силу покажи,
З водою кожен день … ( дружи ).
3-й уч. Хай мило живе … (запашисте)
Та рушничок … ( пушистий )
Порошок … ( зубний )
І гребінець … ( густий ).
4-й уч. Потрібні організмові продукти,
Дуже корисні овочі та … (
фрукти ).
5-й уч. Дітям, дорослим дуже потрібно
Дихати часто свіжим … (
повітрям ).
Ведучий. Молодці! Скільки правил вам відомо! Тепер вже
ніхто й ніколи не заважатиме
вам бути
здоровими.
Лунає
тривожна музика
Голос. Як це
ніхто не заважатиме! Ви зараз своїми криками, здоровими веселощами привернули увагу
всіх ворогів здоров'я! Чи не бажаєте познайомитись?
Діти. Ні, щось не
дуже!
З'являються
«вороги здоров'я»
Мікроби. Та ні! Ми вже прийшли!
1-й уч. А давай познайомимося!
2-й уч. Правильно! Ворога треба знати!
1-й мікроб. Любі
діти, милі діти,
Хочем з вами подружитись,
Щоб і в школі, і удома
Поряд з вами завжди жити.
Ведучий. Милі діти, це ж мікроби –
Ледацюги і нероби.
Ці бруднулі й замазури
Скрізь розносять лиш хвороби.
Мікроби беруть учнів за руки,
стрибають по колу («Танець мікробів»)
Ведучий. Діти, діти! Ай-ай-ай!
Постривайте, постривайте!
1-й уч. Ой, які вони кумедні
І цікаві, й не нудні.
От пригода, ну і чудо,
Пам'ятати довго буду!
2-й мікроб. Пам'ятатимуть нас всі,
І дорослі, і малі
Де ми побуваємо,
Слід скрізь залишаємо.
2-й уч. Так, пригода просто клас!
Друзі нові є у нас,
І веселі, і вертляві,
Погуляємо на славу.
1-й мікроб. Я веселим малюкам
Кілька цінних порад дам.
Якщо будете так робити,
Завжди будемо дружити.
2-й мікроб. Не вмивайтеся ніколи
І не мийте з милом рук.
Не потрібне це заняття,
І стількох не варто мук.
3-й мікроб. Знов замурзаються руки,
Шия, вуха, все у вас…
То навіщо ж тратить сили
І даремно гаять час.
Мікроби. Непомітні ми й маленькі,
Але дуже шкідливенькі!
Любимо брудні ми руки
Житимемо ми без скуки!
Розболяться шлунки в вас –
Починається наш час!
З'являється доктор Айболит
Айболит. Я знаю, чим їх можна подолати!
Водою! Милом! Чистотою!
Ведучий. Давайте разом скажемо ці слова!
Водою! Милом! Чистотою!
Мікроби тікають. Виходить Грип.
Грип. Я – Грип! Знайте, дітлахи –
Небезпечний я! Апчхи!
Епідемії в ладу,
325 ускладнень,
З високою температурою,
Не подолати мікстурою!
Краща подруга – Ангіна
Виходить Ангіна ( з
малюнками у руках)
З'явиться мені на зміну,
Буде нам удвох потіха,
Не втримаюся від сміху!
Ангіна показує
дітям малюнки із зображенням здорового та хворого хлопчиків,
пропонує їм
пояснити, на кого вони хочуть бути схожими.
Умовляє дітей
вибрати малюнок із зображенням хворого хлопчика.
Ведучий. Ми приготували для вас подарунки. Чи не
бажаєте відвідати цибулечки,
часничку та
лимончика, сеньйоре й сеньйорито? ( Показує )
Грип і Ангіна
відступають до виходу.
Айболит. Тут найголовніше – профілактика. Пити чай з
лимоном, їсти цибулю й часник,
загартовуватись і
регулярно бувати на свіжому повітрі. Тоді ніякі хворі вас не подолають.
Отже, усі за
вітамінами, мої хороші!
Виходять вітаміни і
овочі.
Вітамін А. На розвиток і ріст, і зір
Впливають вітаміни,
Що виростають в гарбузах,
Морквині, горобині.
У яйцях, маслі, молоці,
Вони ще проживають.
Це вітаміни групи А –
Їх так ще називають.
Ти ці продукти споживай,
Здоров'я добре й гарне
май.
Вітамін С. Щоб зміцнилися кістки
У дитинстві ранньому,
Більше кладіть у салати
Зелені звичайної.
Їжте часто ви лимони,
Пийте чай з шипшини.
Не забувайте ніколи
Про С вітаміни.
Всі ці продукти
споживайте,
Здоров'я добре й гарне майте.
Вітамін В. Щоб здоровим було серце,
Нерви у порядку,
Надворі ти погуляй
І зроби зарядку.
Їж печінку і сирок,
Масло, хліб, свинину,
Рибу, гречку і жовток,
Навіть картоплину.
Пам'ятай, школярику:
Знає хай дитина:
Що в продуктах цих живуть
В – вітаміни.
Вітамін Д. У риб'ячому жирі,
Яйцях, молоці
Д вітаміни містяться оці.
Їх дорослим й дітям треба
споживати,
Вони зубки і кістки
будуть доглядати.
Всі ці продукти
споживайте,
Здоров'я добре й гарне
майте.
Айболит. Кожній дитині потрібні вітаміни, щоб
добре рости, гарно бачити, мати здорові зуби, рідше застуджуватися, бути
бадьорим, витривалим і веселим. Але існує одне важливе правило щодо вживання
фруктів та овочів. Чи знаєте ви його?
Учні відповідають: «Перед уживанням
овочі та фрукти слід мити».
Ведучий. Спасибі, любі друзі, за гарні поради
нашим школярам і гостям. Багато цікавого ми дізналися. Та все ж таки давайте
покличемо Знайка! Він у нас
найрозумніший.
Виходить Знайко.
Знайко. Щоб зберегти та зміцнити своє здоров'я,
кожна людина повинна бути
озброєною
знаннями, виконувати настанови та поради
лікарів, дотримуватись режиму дня, загартовуватись. Давайте перевіримо, чи
знаєте ви правила збереження та зміцнення
здоров'я і
пограємо у гру. Я буду говорити фрази, а ви – відповідати «корисно» і плескати
в долоні, або «шкідливо» і тупотіти ногами. Тільки не помиліться!
• Робити зарядку.
• Умиватися й
чистити зуби.
• Смоктати
пальці.
• Гризти нігті.
• Обтиратися
вранці.
• Сутулитися за
столом.
• Човгати ногами.
• Провітрювати
приміщення.
Знайко. Молодці, діти! А тепер – мої вам поради.
Дотримуйтесь їх і обов'язково будете
здоровими.
1. Щоб міцне здоров'я мати,
Треба добре-добре знати
Дітям правила прості,
А за змістом – золоті!
2. Щоб
нічого не боліло,
Полюбити треба мило!
Часто й чисто руки мити
Та охайному ходити.
3. Щоб
здорові зубки мати,
Слід про них щоденно дбати:
Чистить, ротик полоскати
І твердого не кусати.
4. Овочі та фрукти мити,
Щоб ніколи не хворіти.
Бо мікроби щохвилини
Так і липнуть до людини!
5. Та й волосся причесати,
Щоб красивий вигляд мати.
А в кишені кожну днинку
Носову носи хустинку.
6. Щоб здоровим довго жити,
Воду слід усім любити,
Мило, пасту, гребінець –
Будеш справжній молодець!
А тепер і
пісеньку можна заспівати!
Пісня – танець
«Зарядка» ( на мелодію «Козацького маршу» )
І к.
Ми щодня для
розрядки – раз, два, три!
Всі виконуєм
зарядку – раз, два, три!
Щоб здорові були
діти,
І ніколи не
хворіли.
Раз – два, раз –
два, раз, два, три!
ІІ к.
Кличе сонце на
подвір'я – раз, два, три!
Можна дітям там
побігать – раз, два, три!
Руки вгору та
донизу,
Вліво, вправо
подивися.
Раз – два, раз –
два, раз, два, три!
ІІІ к.
Ми крокуємо по
колу – раз, два, три!
І ніхто не буде
хворим – раз, два, три!
Зупинились,
повернулись,
А тепер всі
розімкнулись.
Раз – два, раз –
два, раз, два, три!
ІV к.
Нахиляйтеся,
присідайте – раз, два, три!
І сусіда не
штовхайте – раз, два, три!
Біг на місці
починайте,
Потім трохи
пострибайте.
6Раз – два, раз –
два, раз, два, три!
V к.
І дорослим, і
малятам – раз, два, три!
Спорт подвоює
завзяття – раз, два, три!
Підростаєм ми у
спорті,
Подолаєм всі
рекорди.
Раз – два, раз –
два, раз, два, три!
Айболит. Бажаємо вам, друзі, міцного здоров'я.
Усі учасники (
разом). Будьте здорові! До побачення!
" Природа і фантазія "
" Прекрасне - могутнє джерело моральної чистоти, духовного багатства , фізичної досконалості ". В. О. Сухомлинський
З метою активізації творчої діяльності та кмітливості школярів у виявленні та виготовленні виробів з природнього матеріалу , залучення їх до мистецтва, виховання естетичних смаків та творчих здібностейв , глибшого розуміння природи рідного краю та екологічного виховання у школі протягом лютого 2017 року проходив шкільний етап виставки - конкурс " Природа і фантазія ".
В цьому проекті взяли участь і учні групи продовженого дня. Діти отримали багато позитивних емоцій, задоволення при виготовленні виробів. Тим самим вони були відзначені грамотами.
З метою активізації творчої діяльності та кмітливості школярів у виявленні та виготовленні виробів з природнього матеріалу , залучення їх до мистецтва, виховання естетичних смаків та творчих здібностейв , глибшого розуміння природи рідного краю та екологічного виховання у школі протягом лютого 2017 року проходив шкільний етап виставки - конкурс " Природа і фантазія ".
В цьому проекті взяли участь і учні групи продовженого дня. Діти отримали багато позитивних емоцій, задоволення при виготовленні виробів. Тим самим вони були відзначені грамотами.




Немає коментарів:
Дописати коментар